Pierwszy layout

Coraz więcej osób zadaje mi proste pytanie skąd pomysł na forum, oraz jak to wszystko się zaczęło. Pytanie wcale nie jest proste a historia wcale nie wygląda tak kolorowo.

Cofnijmy się więc do pewnej wrześniowej nocy 2006 roku, wtedy to w głowie niespełna 20 letniego Marcina (młodego pięknego i bez brzucha) zrodził się pomysł na Forum.Nysa.PL, pomysł który nie dawał spokoju. Jako, że już w Nyskim Internecie istniało jedno forum nysa.info – jedyne słuszne, dość prężnie działające w owych czasach, Forum.Nysa.PL miało być dla niego alternatywą/konkurencją. Od pomysłu do realizacji wiele wody w kranie nie upłynęło, dokładnie o godzinie 14:40:14, 18 września 2006 roku zarejestrowana i opłacona została domena forum.nysa.pl oraz zakupiony mały tani hosting w firmie hostings.pl. Forum oficjalnie wystartowało o godz. 23:20, 25 września 2006 roku, zostało chłodno przyjęte, przez zwolenników nysa.info. Po niespełna 5 dniach od startu Forum.Nysa.PL miało 18 użytkowników, 16 tematów, 89 postów.

Końcówka 2006 roku była zbawienna dla nas, użytkowników przybywało, administrator nysa.info wyjechał w świat, częste problemy techniczne, doprowadziły nysa.info do upadku. Rok 2006 Forum.Nysa.PL zakończyła z 73 użytkownikami, 263 tematami, 2690 postami.

Pierwszy Zlocik-Spocik

W 2007 roku Forum.Nysa.PL nabrało wiatru w żagle, otrzymaliśmy domenę nysa.info. W czerwcu odbył się pierwszy w historii zlot forum tzw. Zlocik-Spocik inicjatorem jak i pomysłodawcą był Grreg! Spotkanie to odbyło się 15 czerwca o godz. 18:00 w kameralnej atmosferze na al. Wojska Polskiego, w lokalu Oberża gdzie przy piwku i pizzy zawiązały się pierwsze forumowe znajomości. Obecni byli: grreg, magma, Groch, shadow188, Tetsujin, Pit3r, Diabeł, Marcin. Pozostając w temacie zlotów, tak nam się spodobał poprzedni, że 5 września w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych (deszcz) o godz. 17:00 „u Rudka” odbył się Zlocik-Spocik 2 z motywem przewodnim „Wielkie grillowanie” – można?

Zastój pojawił się w lipcu gdzie przez ponad 1,5 miesiąca forum znikło z sieci! Przyczyną była awaria firmy hostingowej jak i rosnące wymagania forum co do serwera. Od tego momentu ciążyło na nas fatum, zmienialiśmy serwery jak rękawiczki, Az.pl, Nazwa.pl, Vel.pl na żadnym nie mieliśmy spokoju, częste błędy 500, oraz pady serwerów zmusiły nas do szukania profesjonalnych rozwiązań.

W 2008 rok weszliśmy z zdwojoną siłą, mimo kłopotów z serwerem, pewnymi niespełnionymi ambicjami, które doprowadziły do napiętych sytuacji. 11 stycznia opublikowaliśmy elektroniczną petycję ws. budowy Galerii handlowej na ul. Kolejowej, w niespełna kilka godzin zdobyliśmy setki podpisów, długo nie trzeba było czekać, aby media zainteresowały się forum. Myślę, że pokazaliśmy „władzy”, „kupcom” czego My Mieszkańcy potrzebujemy.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

19 stycznia uruchomiliśmy oparty na Google Gmail  system darmowej poczty elektronicznej w domenie @w.nysa.pl dla użytkowników forum.

Styczeń to również forumowa zbiórka pieniędzy na nowy serwer potrzebowaliśmy 366zł udało się zebrać 201zł, wybraliśmy lidera usług hostingowych w Polsce, firmę Home.pl z którą jesteśmy związani po dziś dzień! Zero problemów!

Podziękowanie

24 stycznia powstała Galeria.Forum.Nysa.PL za sprawą Jimmiego, Tubylca, oraz wielu zacnych znawców historii naszego miasta których można spotkać w dziale Historia.

2008 rok to również dwie jakże udane akcje zbiórki darów dla potrzebujących dzieci z Nyskiego Pogotowia Opiekuńczego (ul. Unii Lubelskiej 8). Mobilizacja forumowiczów, oraz ilość zebranych darów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

Browar to podstawa!

21 maja odbył się Zlocik-Spocik 3, godz. 18:00 w nieistniejącymjuż Klubie Alba ul. Piłsudskiego 27. Wielkie podziękowania należą się Romkesowi! Za udostępnienie lokalu oraz za organizację jak do tej pory największego zlotu forumowiczów! Oj działo się! Działo! Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową smycz oraz identyfikator.

25 maja uruchomiliśmy Radio.Nysa.PL które zgromadziło kameralną grupe słuchaczy, prym wiodły wieczorne audycje Dj Shadowa! Jego aksamitny głos niczym pończocha na niedźwiedziej nodze przykuwały uwagę chłopów jak i nielicznych niewiast.

w 2008r. przeprowadziliśmy pierwsze konkursy z nagrodami rzeczowymi dla naszych forumowiczów do wygrania były między innymi:  akcesoria komputerowe, zaproszenia do restauracji, bilety, rejs żaglówką.

Pod koniec roku przeprowadziliśmy kolejną zbiórkę pieniędzy na serwer forum, tym razem stawka była wysoka 732zł uzbieraliśmy 655zł. Co pozwoliło przetrwać nam kolejny rok. od końca 2008 roku nie sięgamy już do portfela użytkowników, utrzymujemy się z reklam.

Jak widać w 2008 roku działo się! Forum zaczęło rozkręcać się na całego, w naszych statystykach widać również znaczny skok nowych użytkowników, o czym świadczy fakt iż coraz więcej mieszkańców uzyskało dostęp do globalnej wioski.

Śp. Pit3r

Niestety lata 2009-2010 nie możemy zaliczyć do udanych pod względem inicjatyw. Marcin nabawił się „brzucha” od ciężkiej pracy.
20 lutego 2009r. zmarł tragicznie nasz kolega Pit3r, jeden z pierwszych użytkowników forum, dusza towarzystwa. Piotrek na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!

Jedynym wartym odnotowania aspektem jest, że z roku na rok z miesiąca na miesiąc rośniemy w siłę. Statystyki nie kłamią jesteśmy najbardziej poczytnym medium w Nysie ok. 120 000 odwiedzin oraz ok 3 000 000 odsłon miesięcznie.

THE END!

Tak w ogóle to chciałbym Was powitać na oficjalnym Blogu Forum.Nysa.PL gdzie będziemy przedstawiać naszą wizję rozwoju, oraz będziemy poruszać ciekawe tematy z sfery nowych technologi i telekomunikacji. Także tu i teraz z tego miejsca mogę, was zapewnić, że w 2011 będzie się u nas działo!